Mateusz Morawiecki, prezes Rady Ministrów, poinformował w środę, 16 maja, na swoim Twitterze o przyznaniu rent specjalnych dla rodzin górników, którzy zginęli w ruchu Zofiówka. Informację tę na konferencji w Jastrzębiu-Zdroju potwierdzili wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski i prezes JSW Daniel Ozon.

Dziękujemy. To wielkie wsparcie dla Rodzin, które straciły najbliższych w tragicznym zdarzeniu - mężów, ojców, żywicielów rodziny.

Jesteśmy głęboko poruszeni w związku z tragicznym wypadkiem, który miał miejsce 5 maja w Kopalni Zofiówka. Dziękujemy za profesjonalizm i wytrwałość w prowadzeniu akcji ratowniczej. Niestety życie straciło pięciu górników.
Nasza Fundacja Rodzin Górniczych jako instytucja powołana do pomocy górnikom i rodzinom górniczym poszkodowanym w wypadkach górniczych podejmuje działania w kierunku zapewnienia im wsparcia.

Rodzinom i bliskim górników, którzy zginęli w wypadku na kopalni Zofiówka składamy wyrazy żalu i współczucia. Pozostajemy do Waszej dyspozycji, aby pomóc w tym tragicznym momencie - Kontakt

Poszukujemy uzdolnionych podopiecznych, którzy zaprezentują swoje umiejętności na Barbórce FRG w dniu 12 grudnia 2018 roku w Pałacu Młodzieży w Katowicach.
Posiadacie umiejętności aktorskie, taneczne, gracie na instrumentach lub potraficie zachwycić swoim śpiewem, czekamy na Was, zgłaszajcie się!!!

Zapraszany chętnych podopiecznych do zapisów na wyjazd w okresie wakacji letnich. WIĘCEJ INFO