Aktualności fundacji górników

Fundacja Rodzin Górniczych za cel stawia sobie m.in. wsparcie rodzin górniczych, w których rodzic ucierpiał lub poniósł śmierć w następstwie wypadku w pracy. Jako jedna z organizacji pożytku publicznego, organizujemy liczne zbiórki, a także staramy się bieżąco nieść materialną pomoc potrzebującym rodzinom. W aktualnościach dowiecie się Państwo m.in., jakie akcje organizowaliśmy w ostatnim czasie. W przypadku wszystkich podejmowanych działań kierujemy się chęcią pomocy górnikom i ich rodzinom. Jeżeli zastanawiacie się Państwo, na co przeznaczyć 1% podatku, to FRG z pewnością będzie umiała tę kwotę wykorzystać.


Mateusz Morawiecki, prezes Rady Ministrów, poinformował w środę, 16 maja, na swoim Twitterze o przyznaniu rent specjalnych dla rodzin górników, którzy zginęli w ruchu Zofiówka. Informację tę na konferencji w Jastrzębiu-Zdroju potwierdzili wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski i prezes JSW Daniel Ozon.

Dziękujemy. To wielkie wsparcie dla Rodzin, które straciły najbliższych w tragicznym zdarzeniu - mężów, ojców, żywicielów rodziny.


 


Jesteśmy głęboko poruszeni w związku z tragicznym wypadkiem, który miał miejsce 5 maja w Kopalni Zofiówka. Dziękujemy za profesjonalizm i wytrwałość w prowadzeniu akcji ratowniczej. Niestety życie straciło pięciu górników.
Nasza Fundacja Rodzin Górniczych jako instytucja powołana do pomocy górnikom i rodzinom górniczym poszkodowanym w wypadkach górniczych podejmuje działania w kierunku zapewnienia im wsparcia.

 


Rodzinom i bliskim górników, którzy zginęli w wypadku na kopalni Zofiówka składamy wyrazy żalu i współczucia. Pozostajemy do Waszej dyspozycji, aby pomóc w tym tragicznym momencie - Kontakt


Poszukujemy uzdolnionych podopiecznych, którzy zaprezentują swoje umiejętności na Barbórce FRG w dniu 12 grudnia 2018 roku w Pałacu Młodzieży w Katowicach.
Posiadacie umiejętności aktorskie, taneczne, gracie na instrumentach lub potraficie zachwycić swoim śpiewem, czekamy na Was, zgłaszajcie się!!!

E-mail FRG: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 327572608


 

Zapraszany chętnych podopiecznych do zapisów na wyjazd w okresie wakacji letnich. WIĘCEJ INFO