Mateusz Morawiecki, prezes Rady Ministrów, poinformował w środę, 16 maja, na swoim Twitterze o przyznaniu rent specjalnych dla rodzin górników, którzy zginęli w ruchu Zofiówka. Informację tę na konferencji w Jastrzębiu-Zdroju potwierdzili wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski i prezes JSW Daniel Ozon.

Dziękujemy. To wielkie wsparcie dla Rodzin, które straciły najbliższych w tragicznym zdarzeniu - mężów, ojców, żywicielów rodziny.

Jesteśmy głęboko poruszeni w związku z tragicznym wypadkiem, który miał miejsce 5 maja w Kopalni Zofiówka. Dziękujemy za profesjonalizm i wytrwałość w prowadzeniu akcji ratowniczej. Niestety życie straciło pięciu górników.
Nasza Fundacja Rodzin Górniczych jako instytucja powołana do pomocy górnikom i rodzinom górniczym poszkodowanym w wypadkach górniczych podejmuje działania w kierunku zapewnienia im wsparcia.

Największa federacja promująca kickboxing w Polsce wspomoże rodziny górników poszkodowanych podczas niedawnej tragedii, która wydarzyła się w kopalni węgla kamiennego „Zofiówka” w Jastrzębiu-Zdroju.

Prezes DSF Kickboxing Challenge Sławomir Duba postanowił przekazać na rzecz wsparcia Fundacji Rodzin Górniczych w Katowicach 5% zysku z biletów sprzedawanych na galę DSF 16: Śląskie Tąpnięcie, która odbędzie się 1 czerwca w MOSiR Zabrze. Wejściówki można nabyć w serwisie TicketClub.pl.

Łączymy się w bólu z rodzinami górników, którzy stracili życie pod ziemią i oferujemy swą pomoc. Ślązacy to niezwykle twardzi ludzie o niesamowicie mocnych charakterach, stąd tylu fantastycznych zawodników sportów walki jak nasz mistrz Kamil Jenel czy nowa gwiazda federacji Michał Kita. Podczas gali DSF 16 wystąpią przed nami, dedykując swoje pojedynki śląskim braciom – mówi Sławomir Duba.

W trakcie trwania imprezy wolontariusze Fundacji będą prowadzić zbiórkę funduszy na pomoc poszkodowanym w wypadku na KWK Zofiówka górnikom i rodzinom górniczym

Rodzinom i bliskim górników, którzy zginęli w wypadku na kopalni Zofiówka składamy wyrazy żalu i współczucia. Pozostajemy do Waszej dyspozycji, aby pomóc w tym tragicznym momencie - Kontakt

Poszukujemy uzdolnionych podopiecznych, którzy zaprezentują swoje umiejętności na Barbórce FRG w dniu 12 grudnia 2018 roku w Pałacu Młodzieży w Katowicach.
Posiadacie umiejętności aktorskie, taneczne, gracie na instrumentach lub potraficie zachwycić swoim śpiewem, czekamy na Was, zgłaszajcie się!!!