Barbórkowy Jubileusz - 20 lat Fundacji Rodzin Górniczych” - spotkanie rodzin górniczych-podopiecznych, przyjaciół i darczyńców Fundacji Rodzin Górniczych z okazji 20-lecia działalności w dniu 8 grudnia 2017 roku w Muzeum Śląskim w Katowicach.
Pomagamy wdowom, sierotom, inwalidom i rodzinom górniczym znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Przekazujemy stypendia dla dzieci i młodzieży uczącej się oraz pomoc finansową na leczenie i rehabilitację podopiecznych.
Fundacja została założona w 1997 roku. Nr KRS 0000127003. Nie prowadzi działalności gospodarczej. Finansowana jest ze składek i darowizn od firm i osób prywatnych oraz odliczeń 1% należnego podatku. Jesteśmy wdzięczni za każdą pomoc.
Doroczne spotkania Rodzin Górniczych zapoczątkowane zostały w dniu 3 grudnia 2000 roku. Prezydent RP Aleksander Kwaśniewski w roku 2002 brał udział w spotkaniu. W grudniu 2007 roku Prezydent RP Lech Kaczyński wraz z małżonką zaszczycili swoją obecnością spotkanie rodzin górniczych. Na spotkanie zapraszani są: przedstawiciele władz krajowych i samorządowych, przedstawiciele spółek węglowych, firm przemysłu górniczego oraz podopieczni Fundacji - wdowy, sieroty po górnikach, który zginęli w wypadkach przy pracy, inwalidzi górniczy.
Tegoroczne spotkanie organizowane jest w 20-lecie istnienia Fundacji. Będzie więc bardzo ważnym wydarzeniem dla wszystkich związanych z działalnością Fundacji Rodzin Górniczych. Wydarzenie organizowane jest w Sali Audytoryjnej Muzeum Śląskiego przy współpracy z Dyrekcją Muzeum i Bractwem Gwarków.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Minister Energii Pan Krzysztof Tchórzewski, Marszałek Województwa Śląskiego Pan Wojciech Saługa, Prezydent Miasta Katowice Pan Marcin Krupa.
Patronat medialny: TVP3 Katowice, TVS, Radio Silesia, Trybuna Górnicza, Portal górniczy nettg.pl
Cele przedsięwzięcia:

• uczczenie 20-lecia działalności Fundacji Rodzin Górniczych,
  • podsumowanie dotychczasowej działalności Fundacji Rodzin Górniczych,
  • kultywacja tradycji Górniczych (impreza odbywa się w okresie barbórkowym),
  • wzrost solidarności górniczej,
  • integracja środowiska górniczego z władzami państwowymi oraz z przedsiębiorstwami spoza górnictwa,
  • integracja ludzi skrzywdzonych przez los górniczy,
  • przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu rodzin górniczych dotkniętych tragedią.

W spotkaniu biorą udział tylko osoby zaproszone.

Plakat Barbórka 2017

Fundacja Rodzin Górniczych zbiera zapisy na wyjazd do Ustronia od 12-14.01.2018 r. Podczas wyjazdu przeprowadzone zostaną warsztaty edukacyjne z zakresu udzielania pierwszej pomocy, uczestnikom rozdane zostaną Rodzinne zestawy do udzielania pierwszej pomocy.
Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 37 757-26-08 oraz wypełnienie druku wniosku o udział w zorganizowanej formie wypoczynku (pobierz- Wniosek). Zgłoszenia przyjmowane do 31.12.2017 r.

PROGRAM WYJAZDU - KLIKNIJ ZOBACZ

Przedsięwzięcie realizowane przy współfinansowaniu z PZU Życie SA w ramach środków prewencyjnych mających na celu ochronę zdrowia oraz szeroko pojętą profilaktykę zdrowotną, polegającą na dofinansowaniu zadania mającego na celu zapobieganie powstawaniu albo zmniejszenie skutków zdarzeń losowych w zakresie ochrony zdrowia. Szczegóły projektu dostępne w artykule: Projekt społeczny na rzecz poprawy bezpieczeństwa rodzin górniczych.

Zapraszany chętnych podopiecznych do zapisów na wyjazdy w okresie ferii zimowych.

Szczegóły w zakładce: Wyjazdy kolonijne i zimowiska dla dzieci i młodzieży.

Główny Instytut Górnictwa utworzył Fundusz Stypendialny. Środki Funduszu przeznaczone są na stypendia dla wyróżniających się studentów, których zatrudnieniem, po ukończeniu studiów, jest zainteresowany Instytut.

SZCZEGÓŁY DOSTĘPNE NA STRONIE GIG:

Bardzo prosimy o pomoc dla Agnieszki Posłuszny (zd. Zarychta), która potrzebuje pilnej operacji WSZCZEPIENIA STYMULATORA NERWU BŁĘDNEGO. Koszt zabiegu wynosi 55 120 zł.

Od momentu rozpoczęcia akcji zanotowaliśmy 10 wpłat na łączną kwotę 2345,12 zł. Dziękujemy darczyńcom. Niestety aby pomóc Agnieszce to jeszcze za mało. Dajcie szansę Agnieszce na życie.

POMÓŻCIE ZEBRAĆ FUNDUSZE

PKO BP 41 1020 2313 0000 3802 0349 5611

Tytułem: "LECZENIE AGNIESZKI POSŁUSZNY"

Ulotka A.Posłuszny mala