Główny Instytut Górnictwa utworzył Fundusz Stypendialny. Środki Funduszu przeznaczone są na stypendia dla wyróżniających się studentów, których zatrudnieniem, po ukończeniu studiów, jest zainteresowany Instytut.

SZCZEGÓŁY DOSTĘPNE NA STRONIE GIG:

https://www.gig.eu/pl/newsy/fundusz-stypendialny-glownego-instytutu-gornictwa


 


Bardzo prosimy o pomoc dla Agnieszki Posłuszny (zd. Zarychta), która potrzebuje pilnej operacji WSZCZEPIENIA STYMULATORA NERWU BŁĘDNEGO. Koszt zabiegu wynosi 55 120 zł.

Od momentu rozpoczęcia akcji zanotowaliśmy 10 wpłat na łączną kwotę 2345,12 zł. Dziękujemy darczyńcom. Niestety aby pomóc Agnieszce to jeszcze za mało. Dajcie szansę Agnieszce na życie.


POMÓŻCIE ZEBRAĆ FUNDUSZE

PKO BP 41 1020 2313 0000 3802 0349 5611

Tytułem: "LECZENIE AGNIESZKI POSŁUSZNY"


Ulotka A.Posłuszny mala


 


Fundacja Rodzin Górniczych na Festiwalu Organizacji Pozarządowych Katowice 9 września 2017 roku - fotorelacja.

Dziękujemy wszystkim odwiedzającym nasze stoisko oraz naszym podopiecznym, pomagającym w akcji.

Szczegóły dotyczące Festiwalu znajdziecie Państwo na: www.facebook.com/katowicefop/

W trakcie Festiwalu zachęcaliśmy do wsparcia leczenia Andrzeja Morczyńskiego - byłego pracownika KWK Wujek chorego na stwardnienie zanikowe boczne. Zebraliśmy 80,82 zł (Zbiórka zarejestrowana jest pod numerem 2017/3686/OR.), jednak były też osoby deklarujące wpłaty na konto, więc mamy nadzieję, że uda się pomóc Andrzejowi w walce z chorobą.

Zbieramy środki na leczenie ANDRZEJA MORCZYŃSKIEGO - Katowiczanina, byłego pracownika KWK Wujek, chorego na STWARDNIENIE ZANIKOWE BOCZNE. Zbieramy na terapię KOMÓRKAMI MACIERZYSTYMI, potrzeba 150 000 zł.

 


 


Bardzo prosimy o pomoc dla pracownika KWK Wujek, który chory jest na stwardnienie zanikowe boczne (SLA). Pomóc mu może terapia komórkami macierzystymi. Koszty dalszego leczenia wynoszą 150 000 zł.

Mamy już 8 wpłat na łączną kwotę 255,87 zł. Dziękujemy darczyńcom. Czekamy na kolejne wpłaty. Pomóżcie Andrzejowi.


POMÓŻCIE ZEBRAĆ FUNDUSZE

PKO BP 41 1020 2313 0000 3802 0349 5611

Tytułem: "LECZENIE ANDRZEJA MORCZYŃSKIEGO"


Ulotka A Morczynski


 


PROJEKT UE DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ

Rozpoczęła się rekrutacja do projektu „Aktywni, kompetentni, zatrudnieni - program kompleksowego wsparcia osób niepełnosprawnych na otwartym rynku pracy. II edycja.” Województwo Śląskie. Projekt realizuje Personalne Doradztwo Biznesowe Małgorzata Jędrzejewska, Gliwice ul. Świętojańska 5A/11, na zlecenie Fundacji Sustinae z Krakowa. Celem projektu jest aktywizacja zawodowa i społeczna osób niepełnosprawnych z województwa śląskiego. W ramach projektu przewidziano zastosowanie zintegrowanych, kompleksowych metod wsparcia wejścia na otwarty rynek pracy. Poza specjalistycznym wsparciem szkoleniowo – doradczym, uczestnicy programu mogą liczyć na indywidualne doradztwo zawodowe oraz pośrednictwo pracy. Każdy z uczestników będzie miał możliwość odbycia stażu zawodowego, na lokalnym rynku pracy.

Projekt adresowany jest do kandydatów posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności, zamieszkałych na terenie województwa śląskiego. Prosimy o kontakt z koordynatorem Katarzyną Rutkowską pod numerem telefonu : 533 312 030 oraz drogą elektroniczną Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Projekt jest współfinansowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Aktualności dotyczące projektu dostępne są na stronie: http://fundacjasustinae.org/


PROJEKT DLA OSÓB POWYŻEJ 30 LAT

Firma Kompass Consulting organizuje program szkoleniowo - stażowy „Nie czas na FAJRANT! Czas na AKTYWNOŚĆ zawodową bezrobotnych i nieaktywnych mieszkańców województwa śląskiego”. Projekt uruchomiony został z dniem 01.06.2017 i oferuje wsparcie dla bezrobotnych i nieaktywnych zawodowo którzy ukończyli 30 rok życia. Uczestnik w projekcie może otrzymać: stypendium szkoleniowe tj. 365,20 zł- 997,40 zł brutto/ osobę, wynagrodzenie za staż w kwocie 1.850 zł brutto/za każdy przepracowany miesiąc, zaświadczenie/certyfikat potwierdzający zdobyte przez Ciebie kwalifikacje / kompetencje. Osoby zainteresowane odsyłamy na stronę firmy: http://czasnaaktywnosc.kompass-consulting.pl/


PROJEKT DLA OSÓB POWYŻEJ 30 LAT

Firma Business Center 1 Sp. z o.o. organizuje program szkoleniowo - stażowy, którego celem jest aktywizacja osób bezrobotnych po 30 roku życia. Osoby zainteresowane odsyłamy na stronę firmy: http://bc1.pl/efs.php?id=21


PROJEKT DLA OSÓB POWYŻEJ 29 LAT

Mazowiecka Grupa Szkoleniowo-Doradcza organizuje projekt skierowany do osób bezrobotnych i bierbych zawodowo o niskich kwalifikacjach. Szczegółowe informacja: www.czasnazmiany.mgsd.pl.


PROJEKT DO MŁODYCH 18-29 LAT

Firma Polbi Sp. z o.o. organizuje ciekawy projekt skierowany do osób młodych poszukujących pracy. Więcej informacji na: www.bit.ly/mlodosctoatut.


JAK SZUKAĆ PROJEKTU DLA SIEBIE - wyszukiwarki

https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/

http://www.mapadotacji.gov.pl/

http://rpo.wup-katowice.pl/


Fundacja Rodzin Górniczych nie bierze udziału w w/w projektach. Otrzymując informacje o realizowanych w Regionie projektach, jedynie udostępniamy je na naszej stronie, mając na uwadze naszych podopiecznych poszukujących pracy i chcących pogłębić swoje kwalifikacje i wykształcenie.